Op. Dr. Hamdi Koçer
Genel Cerrahi Uzmanı


1962 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Kolejinde okudu. İstanbul Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirdi. İhtisasını 1986–1991 yılları arasında yine İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı oldu.

Fransa’da Paris Paul Brousse Hastanesinde, Karaciğer ve Safra Yolları Cerrahisi Kliniğinde, ardından da bir yıl Almanya’da Nürnberg şehrinde Erlangen bölgesinde Frederich Alexander Üniversitesi Genel Cerrahi kliniğinde çalıştı.

Sağlık Bakanlığındaki görevinden 1998 senesinde istifa etti ve o tarihten sonra İstanbul Cerrahi Hastanesinde çalışmaya başladı. İlk kuruluşundan itibaren 2007 senesine kadar 10 sene boyunca İstanbul Cerrahi hastanesinde çalıştı. Burada başta laparoskopik cerrahi ve meme kanseri cerrahisi olmak üzere genel cerrahinin bazı özel konularında çalışma fırsatı buldu.

İstanbul Cerrahi hastanesinden yine aynı bölgede hizmet veren Jinemed Fulya hastanesine geçen Dr Hamdi Koçer bu hastanede de 2007-2011 tarihleri arasında genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptı ve bu süreç içerisinde özellikle karın duvarı fıtıklarının laparoskopik cerrahisi konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Jinemed Hastanesinden ayrılıp NEOLIFE Tıp Merkezine geçen Dr Hamdi Koçer, o tarihten bu yana kanser hastalarına tanı ve tedavi hizmeti veren bu klinikde çalışmalarını sürdürmektedir. Son üç yıl boyunca hem NEOLIFE hem de Azerbaycan’ın Bakü şehrinde çalışmıştır.

Dr Hamdi Koçer kardeş ülke Azerbaycan’da meme kanseri konusunda çalışmalarda bulundu; Bakü’de, Kadın Sağlığı ve Meme Kanseri Merkezinin kuruluşunda rol aldı. 2011-2014 tarihleri arasında 2 yıl boyunca düzenli olarak her ay 2 kez Bakü’de meme kanseri hastalarını görüp ameliyatlarını gerçekleştirdi.

Dr Hamdi Koçer, başta laparoskopik cerrahi, endoskopiler ve kanser cerrahisi olmak üzere genel cerrahinin tüm konularında çalışmaktadır. Son iki yıldır özellikle iki konuda yoğunlaşlan Dr Hamdi Koçer’in hastalarının çoğu karın duvarı fıtıkları ve meme kanseri hastalarıdır.

Her gün öğleden sonra hastalarını NEOLIFE Tıp Merkezinde gören Dr Hamdi Koçer, ameliyatlarını anlaşmalı olduğu VKV Amerikan Hastanesi ile İstanbul Cerrahi Hastanesinde yapmaktadır.

Dr Hamdi Koçer evli ve 10 yaşında bir kız çocuğu babasıdır.

www.hamdikocer.com

HP0001


BURADASINIZ: Doktorlarımız